Pierścionki z brylantami

Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–48 z 864 wyników

Wyświetlanie 1–48 z 864 wyników

Pierścionki z brylantem

Złote pierścionki okraszone blaskiem brylantów to spełnienie marzeń niejednej kobiety. Nieodparty urok brylantów zachwyca nie tylko płeć damską, ale i znawców tego wyjątkowego minerału. Diamenty – nieoszlifowane brylanty – są najtwardszym minerałem na świecie. To właśnie diamenty, dzięki odpowiedniemu oszlifowaniu, tworzą efekt brylacji – zjawisko polegające na odbiciu promieni świetlnych, zwane także ogniem lub życiem brylantu. Wielobarwne refleksy są naprawdę zjawiskowe gdy połączymy odpowiedni szlif, jak i odpowiednie proporce brylantu. W naszym sklepie jubilerskim online, jak i w sklepach stacjonarnych oferujemy najwyższej jakości pierścionki z brylantami o barwie i czystości HSI.

Na jakie okazje pierścionki z brylantami sprawdzą się najlepiej?

Pierścionki z brylantami to biżuteria na wyjątkowe okazje – mogą to być zaręczyny, rocznica ślubu, lub inne ważne wydarzenie.
Pierścionek zaręczynowy to nieodzowny element oświadczyn. Jego wybór nie zawsze jest łatwy i oczywisty. Stanowi on symbol miłości, a jego wręczeniu towarzyszy jedno z najważniejszych pytań w życiu. Jeśli natomiast poszukujesz innej biżuterii z brylantem na inną okazję to ciekawą propozycją mogą być zawieszki z brylantem. W kolekcji Litery znajdziesz zawieszki złote z brylantem w kształcie dowolnej litery. Taki upominek może być wręczony jako prezent komunijny, jak również osiemnastkę.

Wymarzony pierścionek z brylantem – jaki wybrać?

Jeśli zatem stoisz przed wyborem pierścionka zaręczynowego i nie wiesz czy Twój wybór jest właściwy, to z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze – kolor kruszcu – czy Twoja wybranka preferuje białe czy żółte złoto? Po drugie – rodzaj kamienia – pierścionki zaręczynowe z brylantem to najczęstszy wybór. Diament (nieoszlifowany brylant) to najtwardszy minerał występujący w przyrodzie. Jest odporny na zarysowania czy uszkodzenia, dlatego z biegiem lat wciąż zachowuje swój idealny wygląd. Brylanty w żółtym czy białym złocie, występujące samodzielnie lub w towarzystwie innych kamieni szlachetnych – wszystkie prezentują się wręcz obłędnie.
Jeśli już interesowałeś się pierścionkiem zaręczynowym z brylantem to pewnie spotkałeś się z zasadą 4C. To właśnie cztery parametry stanowią o wartości diamentu, a są nimi: carat (karat – jednostka określająca masę), colour (barwa), clarity (czystość), cut (szlif). W naszych sklepie internetowym i salonach jubilerskich dbamy o wysoką jakość, dlatego znajdziesz u nas diamenty o szlifie brylantowych oraz barwie H i czystości SI. Masa kamienia natomiast stanowi główny element warunkujący cenę pierścionka – posiadamy brylanty o masie od 0,01 do 1,5ct.
Zamiast brylantów możesz wybrać inny kamień szlachetny np. rubin, szafir, szmaragd czy nieco bardziej rzadki kamień, który zachwyci Twoją wybrankę. Jeśli wciąż masz wątpliwości co do wyboru pierścionka zaręczynowego, skontaktuj się z nami, a pomożemy w wyborze tego idealnego.

Klasyczny czy nowoczesny pierścionek brylant?

Znając już techniczne aspekty, które świadczą o jakości brylantów, pora na wybór pierścionka pod względem jego designu. Pierścionki z brylantami stworzone są z myślą o różnych gustach. Wśród nich znajdziesz te o klasycznym charakterze, jak również bardziej ekstrawaganckie modele. Pierścionki z brylantami mogą mieć jeszcze bardziej romantyczny charakter, a to za sprawą użycia motywu znaku nieskończoności czy serca. Taki prezent z oczywistych względów można podarować jedynie ukochanej osobie.

Złote pierścionki z brylantem/diamentem

Zastanawiasz się czy pierścionki z brylantami to dokładnie to samo co pierścionki z diamentami. Otóż pierścionki z brylantami są wysadzane diamentami o szlifie brylantowym. Złote pierścionki coraz częściej posiadają inne, drogocenne kamienie, wśród nich znajdziesz np. pierścionki z rubinami, szmaragdami, czy wiele innych. Pierścionki z brylantami są natomiast tymi, które najchętniej wybierane są jako oświadczynowy prezent.