Timex

Zegarki Timex
Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–48 z 186 wyników

Wyświetlanie 1–48 z 186 wyników

Zegarki Timex i niebywała historia marki.

Historia marki Timex sięga 1854, kiedy to powstało przedsiębiorstwo Waterbury Clock. Początek działalności opierał się na produkcji zegarków kominkowych i półkowych z mosiężnym lub drewnianym mechanizmem. Zegarki były stylizowane na szwajcarskie i szybko zaskarbiły sobie uznanie klientów. Dynamiczny rozwój firmy doprowadził do powstania firmy Waterbury Watch, która od początku notowała światowe sukcesy. Wśród nich na uwagę zasługuje wprowadzanie na rynek małego, kieszonkowego czasomierza. Pomimo swojej ceny cechował się dokładnością i precyzją niewykonania.

Marka Timex wyprodukowała również zegarek, którego cyferblat był podświetlany w ciemności. Kolejny sukces to „Yankee” – zegarek za kwotę jednego dolara, który mimo swojej niskiej ceny precyzyjnie odmierzał czas. Nosili go wszyscy bez znaczenia na klasę społeczną. Jego posiadaczem był również sam Mark Twain.

W trakcie I Wojny Światowej na prośbę armii amerykańskiej zegarek przekształcono z kieszonkowego na naręczny, aby żołnierze na froncie mogli łatwiej sprawdzić godzinę. Po wojnie cywile przekonali się o praktyczności tego rozwiązania i powszechnie zaczęli nosić zegarek na ręce, w ten sposób w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się era zegarków naręcznych. Marka Timex zaprojektowała również zegarek dla dzieci z myszką Miki na tarczy, a jej ręce służyły jako wskazówki.

Po II Wojnie Światowej w latach 50 powstał niezawodny i wytrzymały zegarek o nazwie TIMEX. Był on najsłynniejszym zegarkiem tamtych czasów w Stanach Zjednoczonych. Skłoniło to firmę do zmiany nazwy brandu właśnie na TIMEX. Marce udało się również wykształcić potrzebę posiadania kilku zegarków na różne okazje. W latach ’80 przy udziale gwiazd sportu opracowano linię „Ironman Triathlon”. Początkowo były to zegarki męskie, później pojawiły się w kolekcji również zegarki damskie.

Kolejnym niekwestionowanym sukcesem była elektronicznie podświetlana tarcza zegarka, co przekuło się na rozpoczęcie współpracy z marką Microsoft i powstanie linii „Data Link”, która to posiadała funkcje kalendarza i książki telefonicznej. Jak widzicie historia marki jest bardzo bogata i w niebywały sposób wpłynęła na rozwój branży. Na dzień dzisiejszy marka Timex to lider wśród nowoczesnych rozwiązań technologicznych przy produkcji czasomierzy. Zegarki Timex są jednak w dalszym ciągu przystępne cenowo, tak aby każdy z nas mógł stać się ich posiadaczem.