Atlantic

Zegarki Atlantic
Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 30

Wyświetlanie wszystkich wyników: 30

Zegarki Atlantic i imponująca historia marki.

Początki matki Atlantic sięgają 1888 r., wtedy Eduard Kummer w miejscowości Grenchen w Szwajcarii, założył Eduard Kummer Bettlach (EKB). Uważa się, Eduard w dużej mierze przyczynił się do powstania szwajcarskiego zegarmistrzostwa.
Z początku EKB zatrudniał kilkunastu pracowników, natomiast już pod koniec XIX zatrudnienie wzrosło do prawie 800 osób. Początki działalności skupiały się na produkcji podzespołów do marek takich jak Longines czy Certina. Pierwszy zegarek Atlantic wyprodukowany pod swoim brandem powstał w 1932. Był to prawdziwy przełom tamtych czasów, bowiem był to pierwszy zegarek wodoszczelny. Kolejnym dużym odkryciem było szybkie przesuwanie datownika przy pomocy koronki.

W 1950 r. w Polce pojawiły się pierwsze zegarki Atlantic, a niedługo potem stały się najbardziej popularnymi zegarkami w kraju. W 2009 r. marka Atlantic podjął współpracę z Krzysztofem Hołowczycem, który stał się jej ambasadorem na Europę. Na przestrzeni ponad 120 lat brand stworzył wiele godnych uwagi modeli, wśród nich jeden z najpopularniejszych Wordmaster, produkowany do dziś. Innym godnym polecenia modelem jest tytanowy Nautilus, z którym będziesz mógł rurkować na głębokości 1000 metrów. Inżynierowie wciąż udoskonalają zastosowane rozwiązania, dlatego wybierając zegarek Atlantic możesz być pewien jego wysokiej użyteczności i jakości. Oprócz aspektów technologicznych na uwagę zasługuje też design zegarków – począwszy od klasycznego, stonowanego po sportowy.
Atlantic przygotował też bardzo bogatą ofertę zegarków damskich – tu znajdziesz zarówno zegarki na pasku jak i modnej bransolecie. Duża różnorodność modeli sprawia, że każda kobieta z powodzeniem wybierze zegarek zbieżny z jej stylem.